Bezpieczeństwo w Paragwaju

Paragwaj – bezpieczeństwo, wiza oraz ubezpieczenie zdrowotne – podstawowe informacje dla podróżujących

Posted on 29 stycznia 2020 by

Podróżnicy wybierający się do Paragwaju, często zastanawiają się czy jest to kraj bezpieczny. Niestety konflikty w drogiej połowie XX wieku oraz miano najbardziej skorumpowanego państwa w tej części globu, nie pomagają. Jednak wiele osób podróżujących do Paragwaju, twierdzi że nie spotkało ich nic niepokojącego, a kraj jest dokładnie na tym samym poziomie, co inne w Ameryce Południowej. Zatem wystarczy mieć głowę na karku i nie potrzebnie się nie narażać. A jakie zdanie na ten temat ma nasz rząd?

Czy w Paragwaju jest bezpiecznie?

Na stronach naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych widnieje informacja, by turyści zachowali większą ostrożność, szczególnie w miastach. Paragwaj bowiem został zakwalifikowany do państw o wyższym poziomie przestępczości, szczególnie w Asuncion, regionie centralnym i Alto Parana.

Jednak tak jak już wspominaliśmy. W Paragwaju nie jest szczególnie niebezpiecznie jeśli zachowamy normalną ostrożność. Co oznacza, że nie zapuszczamy się po zmroku podejrzane regiony. Nie nosimy przy sobie całej gotówki i dokumentów (oprócz obowiązkowego paszportu). Nie świecimy złotymi zegarkami i naszyjnikami, ani drogim sprzętem.

Warto też pamiętać, o tym że w Paragwaju nie ma polskiej placówki konsularnej, która może udzielić nam pomocy. Takowej natomiast można szukać w placówkach dyplomatycznych państw należących do Unii Europejskiej.

Czy do Paragwaju potrzebna jest wiza?

Obywatele Polski nie muszą mieć wizy, jeśli podróżują do 90 dni. Wszystkie wyjazdy powyżej tego okresu, muszą być konsultowane w placówce dyplomatycznej Paragwaju, która znajduje się w Berlinie.

Do przekroczenia granicy z Paragwajem potrzebny jest paszport, który musi zostać podstemplowany przez strażnika granicznego. Bowiem brak pieczątki może powodować późniejsze problemy. Turysta może również zostać poproszony o pokazanie biletu powrotnego oraz wystarczających środków finansowych, na podróżowanie po tym kraju.

Czy Paragwaj to bezpieczny kraj

Czy Paragwaj to bezpieczny kraj?

Czy warto się ubezpieczyć na podróż do Paragwaju?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, iż nie ma obowiązku posiadania ubezpieczeń podczas podróżowania po Paragwaju. Ani osobistych, ani komunikacyjnych. Jednak dla własnego zdrowia, a szczególnie w trosce o nasze finanse, warto przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie. W razie jakiś komplikacji zdrowotnych pokryje ono koszty leczenia, ewentualnego transportu medycznego czy kosztownych zabiegów.

Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych są w większości respektowane w Paragwaju. Trzeba tylko dokładnie powiedzieć w ubezpieczalni gdzie jedziemy, co chcemy robić i czy nie mamy jakiś dodatkowych problemów ze zdrowiem. Wówczas nasze ubezpieczenie powinno nas chronić w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Czy warto polecieć do Paragwaju….może odpowie Wam na to pytanie ten filmik:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *