Pogoda w Asuncion

Pogoda w Asuncion – kiedy najlepiej przyjechać?

Posted on 26 listopada 2019 by

Asuncion to nie tylko stolica Paragwaju, ale także atrakcyjne turystycznie miasto. Nie brakuje tu zabytkowej starówki, z zabytkową zabudową sięgającą jeszcze czasów kolonialnych. Na turystów czekają kościoły oraz inne ciekawe obiekty. W Asuncion jest co ciekawe spora liczba muzeów, co sprawia że nikt nie powinien się tu nudzić. Można przejść się do miejskiego ogrodu botanicznego, w którym można podziwiać egzotyczną roślinność.

Pogoda w Asuncion

Jednak by wyjazd do stolicy Paragwaju był udany, warto zapoznać się z panującą tu pogodą. Asuncion bowiem położone jest w strefie klimatu wilgotnego subtropikalnego. Oznacza to, że warunki pogodowe tu panujące są umiarkowanie ciepłe, patrząc w skali roku. Nie ma tu pory suchej, bo przez cały rok występują tu opady. Nawet w pełni lata w Asuncion lubi popadać. Lata są ciepłe i nieprzesadnie upalne, natomiast zimy są łagodne i bardzo deszczowe.

Temperatury w Asuncion

Dobrą informacją jest fakt, iż latem w Asuncion nie panują nieprzyjemne upały. W lipcu i sierpniu temperatury oscylują wokół 23-26 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Nocą zaś spadają do przyjemnych 15-16 stopni. Latem liczba godzin słonecznych wynosi 7-8 w ciągu doby. Opady są wówczas na najniższym poziomie, jednak występują.

Pogoda Asuncion - kiedy warto przyjechać

Pogoda Asuncion – kiedy warto przyjechać

Od września temperatury w Asuncion zaczynają wzrastać, tak by od października przekroczyć 30 stopni. Wraz ze wzrostem słupków termometrów, wzrasta liczba godzin słonecznych. W listopadzie i grudniu jest ich tu aż 11 w ciągu dnia. Niestety to również czas wzmożonych opadów deszczu. Jednak to styczeń jest najbardziej mokrym miesiącem. Od lutego temperatury powoli zaczynają opadać, ale nadal jest 30 stopni w cieniu. Wieczory i noce są bardzo ciepłe (24-25 stopni), ale już stopniowo mniej pada. Liczba godzin słonecznych trzyma się na poziomie dziewięciu.

Kiedy najlepiej przyjechać do Asuncion?

Zatem jeśli najlepszą porą na przyjazd do Asuncion jest tutejsze lato. Wtedy panujące tu przyjemnie ciepłe temperatury pozwalają na swobodne zwiedzanie. Opadów jest mniej, a wieczorami robi się nawet dość chłodno. Zupełnie inaczej sprawa wygląda od października-listopada, wtedy tu zaczyna się prawdziwe ciepła część roku. Jednak tak wysokie temperatury w połączeniu z częstymi opadami deszczu, nie są najlepszym momentem na zwiedzanie. Mimo iż liczba godzin słonecznych, to prawie połowa doby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *